Kraj za Krajinovića, Nina Stojanović u četvrtom kolu AO

Srpski teniser Filip Krajinović završio je učešće na ovogodišnjem Australian openu, dok je Nina Stojanović u dublu sa partnerkom Darijom Jurak prošla u osminu finala.

Krajinović je sa 3:2 izgubio  od favorizovanog Danila Medvedeva posle velikog otpora koji je Srbin pružio. Prva dva seta Medvedev je sigurnom i ubedljivom igrom dobio rezultatom 6:3, dok su sledeća dva seta otišla u Krajinovićevu korist. Filip je u trećem setu zaigrao konkretnije i sigurnije, što mu je donelo rezultat. Uspeo je da osvoji set nakon  brejka- 6:4. Nastavio je sa sjajnom igrom i u četvrtom setu, a na startu je spasao dve brejk lopte. Onda je izvršio pritisak na servis Medvedeva i napravio brejk za 3:1, pa je u narednom gemu potvrdio prednost za 4:1. Održao je brejk do kraja seta i došao do izjednačenja sigurnom i ubedljivom igrom. Početkom petog seta postalo je jasno da Krajinović više nema snage, što je i potvrđeno ubedljivim rezultatom- 6:0 za Rusa, koji se tako plasirao u četvrt-finale prvog gren-slema u sezoni. Krajinović je posle meča izjavio da je prezadovoljan rezultatom koji je ostvario i da je veoma ponosan na sebe.

Srpska teniserka Nina Stojanović plasirala se u osminu finala dublova na Australian openu. Ona je sa svojom partnerkom Darijom Jurak iz Hrvatske uspela da posle velike borbe pobedi prve nositeljke turnira. Tajvansko-češki dubl Sje Su Vej i Barbara Stricova bile su izraziti favoriti protiv srpsko-hrvatske kombinacije, ali su Stojanović i Jurak odigrale odličan meč i uspele da slave sa 2:1. U prvom setu viđena je rapsodija brejkova, po 3 sa obe strane, tako da je set rešen u taj-brejku koji su Stojanović i Jurak uspele da dobiju rezultatom 7:5. Drugi set je očekivano doneo bolju igru Su Vej i Stricove, koje su tri puta oduzele servis protivnicama i rezultatom 6:3 izjednačile na 1:1 u setovima. U odlučujućem setu odigrala se velika drama i preokret, jer su Srpkinja i Hrvatica uspele da se, pri rezultatu 3:5, vrate u meč i potpuno ga preokrenu u svoju korist. Dobile su 4 naredna gema i slavile sa 7:5 u trećem setu. Tako su ostvarile senzacionalni trijumf i plasirale se u osminu finala, gde ih čeka špansko-italijanski dubl Aliona Bolsova Zadoinov i Jasmina Paolini. Meč se igra u ponedeljak u ranim jutarnjim časovima po našem vremenu.