Zimonjić i Matkovski u polufinalu

<> on March 14, 2015 in Indian Wells, California.Nenad Zimonjić i njegov dubl partner Marćin Matkovski uspeli su da izbore mesto u polufinalu Mastersa u Indijan Velsu. Oni su u četvrtfinalu sa 4-6, 6-3, 10-3 savladali Inglota i Merđu nakon 69 minuta igre. U borvi za veliko finale igraće sa pobednikom dubla između braće Brajan sa jedne strane i Pospišila i Soka sa druge.

Ovo je prvi zajednički turnir srpsko-poljske kombinacije i već su uspeli da naprave zavidan rezultat. U četvrfinalni meč ušli su nešto nervoznije, nisu koristili brejk prilike u prvom setu (0/4), dok su njihovi protivnici realizovali svoje šanse. Posle gubitka seta u drugom su zaigrali bolje, mada su se suočavali sa brejk loptama. U osmom gemu su uspeli protivnicima da oduzmu servis i dobiju set sa 6-3. Putnika u polufinale odlučio je super taj-brejk u kome su Zimonjić i Matkovski lagano slavili dobivši ga sa ubedljivih 10-3.