Zimonjić i Matkovski u dva seta do četvrtfinala

Nenad Zimonjić i Poljak Marćin Matkovski plasirali su se u četvrtfinale Rolan Garosa u konkurenciji dublova. Oni su u 3. kolu pobedili britansko-australijski par Džejmi Mari i Džon Pirs sa 6-3, 7-5, posle jednog sata i 31 minuta igre. Srpsko-poljskoj kombinaciji u borbi za polufinale rivali će biti prvi nosioci braća Bob i Majk Brajan.

ziki

Duel je počeo sigurnim servisima, a onda su Nenad i Marćin u trećem gemu imali puno problema, uspeli su da neutrališu pet brejk lopti, što im je u nastavku prvog dela igre dosta pomoglo. Naredna dva gema teniseri su čuvali svoje servise, a onda su Zimonjić i Matkovski u šestom gemu iskoristili prvu brejk šansu, a potom su je i potvrdili za 5-2. Već u narednom delu mogli su i do seta Srbin i Poljak, ali su Mari i Pirs spasili set loptu, međutim u sledećem gemu prilika nije propuštena, te je nakon prvog seta rezultat bio 6-3 za Zimonjića i Matkovskog.

Drugi deo igre doneo je nekoliko brejk šansi na obe strane, ali su teniseri uspevali da sačuvaju svoje servise vrlo dugo. Kada se razrešenje očekivalo u taj-brejku, Nenad Zimonjić i Marćin Matkovski su oduzeli servis rivalima, u jedanaestom gemu, iskoristivši prvu brejk šansu. U sledećem gemu uspeli su da spasu dve brejk lopte koje su imali rivali, pa su sa 7-5 dobili i drugi set.