Zimonjić i Matkovski u finalu Madrida

Nenad Zimonjić i njegov partner Marćin Matkovski plasirali su se posle velike borbe u finale turnira u Madridu u konkurenciji parova. Srpsko-poljski dubl je prolaz u finale obezbedio trijumfom protiv špansko-beloruske kombinacije, Felisijano Lopez/Maks Mirnji sa 2-1, po setovima 6-3, 6-7(5), 10-7. U borbi za titulu protivnici će im biti indijsko-rumunski par Rohan Bopana/Florin Merđa.

zimonjic and matkowski

Srbin i Poljak su sačuvali servis u toku celog meča, nisu dozvolili rivalima nijednu brejk šansu, dok su oni realizovali jednu brejk priliku iz šest pokušaja. Srpsko-poljski dubl je do brejka u prvom setu stigao u pravom trenutku, u osmom gemu, da bi potom potvdio stečenu prednost i prvi set okončao rezultatom 6-3. U drugom delu Zimonjić i Matkovski su propustili pet brejk prilika, da bi set na kraju bio odlučen u taj-brejku u kome su Lopez i Mirnji slavili sa 7-4. U odlučujućem super taj-brejku Zimonjić i Matkovski su odmah uspeli da se odlepe na 4-1 i tu prednost nisu ispuštali do samog kraja.