WTA Taškent: Pobeda Vesne u singlu, poraz u dublu

vesna doloncPolse Bojane Jovanovski i Vesna Dolonc se plasirala u drugog kolo turnira koji se igra u Taškentu za nagradni fond od 235.000 dolara.

Srpska teniserka je na startu pobedila Kazahstanku i osmog nosioca Jaroslavu Švedovu sa 2-0, po setovima 7-6 i 7-5, posle jednog sata i 44 minuta igre.

Naša teniserka se u prvom setu vratila posle 1-4, potom spasila dve set lopte, a onda slavila u taj-brejku, iako je Kazahstanka imala ponovo dve set lopte. U narednom setu, u kojem su teniserke naizmenično pravile brejkove, Dolonc je bila pribranija u finišu i dobila posle skoro dva sata borbe.

Naredna rivalka našoj teniserki biće iskusna Luksemburžanka Mendi Minela, trenutno 110. teniserka sveta.

Iako je pobedila u singlu, Vesna je nažalost doživela poraz u dubl konkurenciji. Srpska teniserka je sa Rumunkom Ralukom Olaru bila četvrti nosilac, ali su na startu poražene od ukrajinskog para Ljudmila i Nađa Kičenok rezultatom 2-0, po setovima 6-3 i 6-2.