WTA Bukurešt: Krunić izgubila od Simone Halep

Aleksandra Krunić pružila je dobar otpor Simoni Halep u 2. kolu WTA turnira u Bukureštu. Treća teniserka sveta je slavila sa 6-2, 6-4 za 72 minuta igre i izborila četvrtfinale sa Laurom Aruabarenom-Vesino.

aleksandraSrpska teniserka je dobro otvorila meč protiv Rumunke, dobila je svoja prva dva servis gema i posle 15-ak minuta rezultat je bio izjednačen 2-2. Međutim, tada Halep dodaje gas, pravi prvi brejk, a nedugo zatim i drugi i dobija prvi set sa 6-2.

U drugom setu, koji je trajao 43 minuta, naša teniserka je pružila mnogo veći otpor, ali je na kraju poklekla u završnici seta. Od rezultata 1-1 viđeno je čak sedam uzastopnih brejkova, nažalost jedan više za Rumunku koja je dobila set sa 6-4.