WTA Baku: Bojana sigurna na startu

bakuuBojana Jovanovski pobedom nad Uzbekistankom Niginom Abduraimovom od 6-3, 6-3  počela je odbranu titule na turniru u Bakuu.

Uzbekistanka je bolje otvorila meč i povela brzo  sa 3-0. U tom trenutku se Bojana budi, manje greši i podiže svoj nivo igre. Jovanovski niže šest gemova za redom i dobija prvi set rezultatom 6-3.

Svoju seriju dobijenih gemova Bojana nastavlja i u drugom setu, brzo je povela sa 2-0.  Međutim, mlada Uzbekistanka se vraća u drugi set i dolazi do izjednačenja od 2-2. Usledila su tri uzastopna oduzimanja servisa, a jedan više je imala Jovanovski. Servirala je za pobedu, i treća meč lopta je potvrdila plasman u osminu finala.

Protivnica Bojani u narednom kolu biće Ons Žaber iz Tunisa koja je priredila iznenađenje u pvom kolu eliminisavši Ruskinju Dariju Gavrilovu sa 6-4, 6-0.