WB: Već u 1. kolu eliminisane Bušar i Halep

cepelovaAktuelna šampionka Vimbldona Petra Kvitova na impresivan način počela je odbranu titule na trećem gren slemu sezone. Ona je odigrala maltene savršen meč i posle samo 35 minuta igre pobedila Kiki Bertens, rezultatom 6-1, 6-0.

Prošlogodišnja finalistinja Vimbldona Eženi Bušar neočekivano je eliminisana već u prvom kolu od 117. teniserke sveta, Kineskinje Duan sa 7-6 (3), 6-4, posle 94 minuta igre. Kanađanka se već nekoliko meseci nalazi u užasnoj formi pa će ovim porazom ispasti iz najboljih 20 na WTA listi.

Ipak, iznenađenjima danas nio bio kraj. Treći nosilac, rumunska teniserka Simona Halep nije uspela da se plasira u drugo kolo Vimbldona, pošto je izgubila od 106. igračice sveta Jane Čepelove iz Slovačke sa 1-2 u setovima (7-5, 4-6, 3-6). Rumunka je branila polufinale od prošle sezone, a ovo joj je drugi uzastopni loš rezultat na GS nakon poraza u 2. kolu Rolan Garosa. Čepelova će u drugom kolu igrati protiv 48. teniserke sveta, Monike Nikulesku iz Rumunije, koja je pobedila Moniku Puig u tri seta.