Voznjacki trijumfovala u Moskvi

Na poslednjem Premier turniru sezone,  danska teniserka Karolina Voznjacki pobedila je Australijanku Samantu Stosur u finalu Kupa Kremlja, rezultatom 6-2 4-6 7-5.

Karolini je ovo druga titula sezone, iz tri finala, nakon što je pre mesec dana osvojila Internacional turnir u Seulu a izgubila svoje prvo finale godine na turniru iste kategorije u Kopenhagenu.

Nakon što je godinu počela kao prva teniserka sveta, doživela je razočaravajuću sezonu koja ju je dovela do ispadanja iz top 10. Trenutno se nalazi na 11om mestu, ali postoji šansa da zameni Marion Bartoli na mestu br10 na kraju sezone, ako odigra turnir šampiona u Sofiji, za koji se već kvalifikovala osvojivši jednu Internacional titulu, i dođe do finala!