Vojislava Lukić predala finale u trećem setu

lukic jorovicSrpska teniserka Vojisalava Lukić nije uspela da osvoji titulu na ITF turniru u Meksiku (15.000 dolara, tvrda podloga) pošto je u finalu predala meč u odlučujućem setu. Ona je kao četvrti nosilac igrala finale sa domaćom takmiračkom Marselom Zakarijas i predala ga pri rezultatu 4-6, 7-5, 1-2.

Na startu ovog turnira naša teniserka je eliminisala Amerikanku Ivanovu sa 7-6(6), 6-3, dok je u 2. kolu pobedila Adrijanu Guzman sa 6-3, 6-3. Najlakši posao imala je u četvrtfinalu kada je rezultatom 6-2, 6-2 pobedila osmog nosioca iz Paragvaja, Anu Paulu de Los Rios. Šesti nosilac, Amerikanka Loren Olbeneze pružila je jak otpor, pa je Vojislava Lukić taj meč dobila posle tri seta, bilo je 5-7, 6-2, 6-3.

Vojislava je do sada u karijeri osvojila sedam ITF titula, a ovo joj je bila šansa da uzme prvu titulu u ovoj sezoni. Bez obzira na poraz u finalu očekuje je proboj među 350 teniserki sveta. Inače, najbolji rejnking Lukićeve je 203. mesto iz 2007. godine.