Vimbldon: Milojević i Zekić stali u drugom kolu kvalifikacija

Srpski teniseri Nikola Milojević i Miljan Zekić završili su učešeće na ovogodišnjem Vimbldonu.

Bolji od Nikole Milojevića bio je Nemac Peter Gojovčik u dva seta, rezultatom 3-6, 6-7.

U prvom setu Gojovčik je, ispostaviće se jedini brejk na meču napravio u četvrtom gemu i sačuvao ga do kraja seta.
U drugom setu nije bilo ni brejk prilika, pa se otišlo u taj-brejk. U njemu su samo tri poena otišla teniseru koji je servirao a Nemac je dva puta sačuvao servis i stigao do konačne pobede sa 7-5 u trinaestom gemu.

Miljan Zekić je doživeo poraz od Sebastijana Ofnera iz Austrije.

U prvom setu viđena su čak pet brejka a jedan više napravio je Ofner i rešio prvi set u svoju korist rezultatom 6-4.
Jedini brejk u drugom setu desio se u osmom gemu, kada je Austrijanac oduzeo servis Miljanu i sa svojim ubedljivim servis gemom ostvario pobedu u dva seta, za konačnih 4-6, 3-6.