Vimbldon: Dve pobede i dva poraza srpskih predstavnika na startu kvalifikacija

Nikola Milojević i Miljan Zekić plasirali su se u drugo kolo kvalifkacija za treći Grend slem turnir u sezoni, dok Filip Krajinović i Laslo Đere nisu uspeli da zabeleže pobede.

Nikola Milojević je u prvoj rundi nadigrao Španca Enrikea Lopeza-Pereza sa 2-0 (6-3, 6-4) za jedan čas i šest minuta igre. Nekada najbolji junior sveta sastaće se u drugom kolu kvalifikacija sa Peterom Gojovčikom iz Nemačke, koji je bio bolji od predstavnika Bosne i Hercegovine Mirze Bašića sa 2-0 (6-0, 6-3). Nemac je trenutno na 140. mestu ATP liste i 23. nosilac u kvalifikacijama.

Kao i Nikola, i Miljan Zekić ostvario je trijumf u prvoj rundi. Savladao je Nemca Maksimilijana Marterera sa 2-0,  (6-3, 7-6(4)). Srpski teniser će se u drugom kolu kvalifikacija sastati sa Austrijancem Sebastijanom Ofnerom, koji zauzima 224. poziciju na ATP listi. On je posle velike borbe savladao Kimera Kopejansa iz Belgije rezultatom 2-1 (7-6, 3-6, 10-8)

Filip Krajinović nije uspeo da izbori plasman u drugo kolo kvalifikacija u Londonu. Srpski predstavnik poražen je od Ukrajinca Ilje Marčenka sa 0-2 (6-7(4), 5-7), za jedan čas i 30 minuta igre. Marčenko, koji je postavljen za 9. nosioca u kvalifikacijama, je tako opravdao ulogu favorita i u narednoj rundi ga očekuje okršaj sa Benjaminom Bekerom iz Nemačke.

Laslo Đere je poražen od Australijanca Džona-Patrika Smita rezultatom 1-2 (2-6, 7-6(5), 2-6) nakon dva časa i 20 minuta igre. Đere, koji je postavljen za 13. nosioca, bio je blizu poraza i u drugom setu. Australijanac je servirao za pobedu pri rezultatu 5-4, ali je Đere napravio svoj prvi brejk i kasnije u taj-brejku došao do izjednačenja. Ipak, u trećem setu srpski teniser je čak tri puta gubio svoj servis pa je morao da položi oružje pred Smitom koji je 88 mesta slabije plasiran od Đerea na ATP listi. Naredni protivnik Australijanca biće Makenzi Mekdonald iz SAD.