Viktoru “drugo poluvreme”

Na 4-6 i 3-4, uz servis Volandrija, izgledalo je da će Viktor prirediti još jedno negativno iznenađenje, sebi i svojim navijačima. Viktor tada pronalazi način da se vrati u meč, pravi brejk koristeći tek treću brejk loptu a onda još jedan na sledeći servis protivnika i otvara put preokretu, koji se na kraju i desio, 4-6 6-4 6-3.

Treći set je nekako bio i njatvrđi. Po jedna brejk prilika na početku seta i to je bilo sve. U prvom gemu, Volandri ne koristi svoju, ali zato Viktoru to polazi za rukom u narednom i sigurnom igrom, visokim procentom prvog servisa, stiže do drugog kola. Servis je generalno služio Viktora tokom celog meča. Ubacio je 71% prvog uz 9 asova, ali je i Volandri bio prilično dobar kada je taj segment igre u pitanju.

Sledi drugo kolo i Žo Vilfred Conga, protiv koga Troicki ima čak 3-1 u međusobnim susretima. S obzirom na podlogu, pa i na rezultate Francuza u poslednje vreme, Viktor ima šanse. Ne velike, ali ih ima.