Viktorova pobeda

Od dva loša ove godine, Viktor je bio taj koji je pokazao sigurniju igru tokom celog meča, manje grešio i bolje se snašao na specifičnoj podlozi.

Praktično su sva tri seta rešena na samom startu. Prvi i treći set su imali gotovo identičan tok. Troicki pravi brejk, odmah ga gubi, ali već u sledećem gemu ponovo stiče prednost i osvaja sve gemove do kraja seta. U drugom, Viktor neoprezno dozvoljava brejk u prvom gemu, koji i pored dosta prilika i 00-40 u 6. gemu, ne uspeva da nadoknadi i spreči treći set.

Na kraju Viktor može biti zadovoljan svojim izdanjem, a pre svega pobedom. Nema ih previše ove sezone, ovo je deseta iz 21 meča i tek druga protiv igrača iz Top 50. Sledi sigurno teži protivnik i veliki izazov za Viktora. On je samo dva puta ove godine uspeo da spoji dve pobede u nizu, u Dohi i Roterdamu. A prepreka za takav rezultat će biti, ili Tomas Beluči ili Rišar Gaske, koji će igrati najverovatnije u utorak.