Viktor u tri seta do duela sa Nišikorijem

Viktor Troicki uspeo je da se plasira u 3. kolo mastersa u Majamiju pošto je savladao Simonea Bolelija nakon 132 minuta igre rezultatom 7-5, 3-6, 6-4. Nije blistao Troicki protiv Bolelija, ali je bio dobar kada je bilo najpotrebnije i ostvario je treću pobedu u četvrtom međusobnom duelu sa Italijanom.

U meč je bolje ušao italijanski teniser koji je već u trećem gemu oduzeo servis Troickom. Čuvao je prednost sve do desetog gema, kada je Viktor uspeo da vrati brejk i izjednači rezultat na 5-5. U dvanaestom gemu još jednom je osvojio servis protivnika i dobio ovaj deo meča sa 7-5.

Australian Open Tennis

U drugom setu srpski teniser je propustio četiri brejk prilike, dok je njegovom protivniku dva puta pošlo za rukom da mu oduzme servis. Boleli je slavio sa 6-3 i izjednačio u setovima. Odlučujući set pripao je Troickom. Srpski teniser je iskoristio jedinu brejk šansu koju je imao i sa 6-4 slavio u ovom delu meča.

Srpski teniser će u narednom, trećem kolu Majamija igrati protiv Japanca Keija Nišikorija.

“Definitivno je on favorit. Neće biti lako… Dobio sam ga jednom, znam šta treba da igram. On je od tada, doduše, dosta napredovao, ali ako igram dobar tenis mislim da imam šanse”, rekao je Troicki.