Viktor u polufinalu

Viktor Troicki plasirao se u polufinale ATP 250 turnira u Čengduu. On je u četvrtfinalu bio bolji od Kevina Andersona iz Južne Afrike u dva seta 6-3, 7-6.

Koliko je Viktor odigrao dobar meč govori podatak da svom protivniku nije dozvolio nijednu brejk loptu i odservirao je pet asova više, ukupno 12. U polufinalu protivnik će mu biti mladi ruski teniser Karen Hačanov.

U celom meču Viktoru je bio dovoljan jedan brejk, koji je napravio odmah u prvom servis gemu Andersona. Taj brek mu je bio dovoljan da osvoji prvi set.
U drugom setu teniser su ubedljivo osvajali gemove na svoj servis do rezultata 5-5 kada Viktor dolazi do tri vezane brejk lopte koje ne koristi pre svega zbog dobrih servisa Južnoafrikanca. Već naredni gem Troicki osvaja sa nulom i odvodi drugi set u taj-brejk. Odmah na startu istog, Srbin pravi mini brejk i lako privodi drugi set kraju a samim tim i meč, za konačnih 6-3, 7-6(3).

Troicki i Hačanov, koji je trenutno 101. na ATP listi, se do sada nisu sastajali.