Viktor Troicki u 3. kolu

Viktor Troicki ostvario je desetu uzastopnu pobedu ove sezone. On je u 2. kolu Ozi opena savladao 26. nosioca Leonarda Majera rezultatom 6-4, 4-6, 6-4, 6-0 posle dva sata i 29 minuta igre. Srpskog tenisera u sledećem kolu čeka sedmi nosliac, Tomaš Berdih koji je bio bolji od Jirgena Melcera. Sa češkim teniserom Viktor se sastajao šest puta, a dobio je samo jedan meč.

Meč je bolje otvorio Argentinac napravivši brejk u drugom gemu za 2-0. Viktor je polako ulazio u meč, prvo je vratio jedan brejk, a onda napravio i drugi za prednost od 4-2. Do kraja seta naš teniser je sačuvao prednost i posle 38 minuta poveo u setovima. U ovom setu, Troicki je napravio samo 3 neiznuđene greške, dok je protivnik imao 18, a odnos u vinerima bio je 20-8 za Majera.

U drugom delu igra je tekla dosta mirnije, nije bilo nikakvih uzbuđenja sve do završnice seta. Prvo je Argentinac u osmom gemu propustio dve brejk lopte, da bi u desetom gemu napravio ključni brejk u momentu kada je Troicki servirao za opstanak u drugom setu. Majer je u ovom setu smanjio broj grešaka, imao ih je 8, a Troicki 5, dok je opet bio bolji u vinerima, imao je 11, a Troicki 6.

Troicki je malo promenio pristup igri u nastavku meča. Bio je strpljiviji i pustio protivnika da pravi greške. Argentinac je u trećem setu napravio čak 21 neiznuđenu grešku, pa je treći period pripao srpskom teniseru rezultatom 6-4 posle 44 minuta igre. Viktor je dobio na samopouzdanju i u četvrtom setu je zbrisao protivnika sa terena dobivši set sa nulom. U četvrtom, na kraju i poslednjem setu, odnos vinera je bio drugačiji nego u prethodnim setovima jer je Troicki imao 10, a protivnik samo 2, dok je Viktor kao i u prethodnim setovima imao malo grešaka, tačnije,imao je samo jednu, a protivnik 12. Na kraju, zbirna statistika vinera 43-27 u korist Majera, dok je Viktor napravio manje neiznuđenih grešaka. Imao je 13, a protivnik čak 59.

“Pokušavam da iskoristim sve šanse koje su mi date, želim to. Uživam u igranju tenisa i zabavljam se na terenu. Mnogo sam propustio i sve ovo mi pruža veliku radost na terenu i veliku motivaciju. Za sada mi ide dobro”, rekao je Troicki nakon meča.