Viktor Troicki u 2. kolu Šangaja

viktor troickiViktor Troicki plasirao se u drugo kolo masters turnira u Šangaju, nakon što je na startu savladao Pabla Kuevasa iz Urugvaja sa 2-1, po setovima 2-6, 6-4, 6-4 posle skoro dva sata igre. Srpski teniser je u duelu protiv vršnjaka iz Urugvaja slabo odigrao prvi set, ali je u nastavku, u drugom i trećem setu uspevao da u finišu prelomi rezultat na svoju stranu. U sledećem kolu sastaje sa sa Stanom Vavrinkom sa kojim ima negativan skor od 0-2 (Beograd 2010 i Monte Karlo 2009 – porazi).

Kuevas je već u ranoj fazi meča oduzeo servis protivniku, a potom još jednom u nastavku, pa je sa 6-2 priveo prvi set kraju. Troicki je stabilizovao igru u drugom delu, bio mnogo sigurniji na sopstveni servis, a svoju šansu je dočekao u desetom gemu, kada je realizovao prvu brejk loptu koja mu se ukazala i tako poravnao rezultat u setovima. Odlučujući period je protekao u identičnom scenariju, s tim da su teniseri razmenili po brejk sredinom seta. Ključni trenutak ponovo je bio u desetom gemu, kada je Viktor izvršio pritisak na servis Urugvajca i stigao do trijumfa.