Viktor Troicki osvojio Banja Luku!

Viktor Troicki trijumfovao je na čelendžeru u Banja Luci pošto je posle velike borbe koja je trajala više od dva i po sata nadigrao Španca Alberta Ramosa sa 7-5, 4-6, 7-5. Ovom pobedom Troicki će ponovo ući među 200 najboljih na ATP listi.

U prvom setu je viđena uglavnom izjednačena borba, Troicki je u nekoliko navrata pretio na servis Španca, ali nije bilo većih uzbuđenja do rezultata 6-5. U dvanaestom gemu, srpski teniser uspeva da iskoristi ukupno četvrtu brejk loptu, i tako izbegne taj-brejk, i sa 7-5 načini prvi korak ka tituli.

viktorKao i u polufinalnom duelu, Viktor je i u meču za titulu drugi set loše počeo i odmah na startu, u uvodnom gemu pretrpeo brejk. Španski teniser je do kraja seta rutinski sačuvao stečenu prednost, nije dozvolio Troickom nijednu brejk priliku, pa je sa 6-4, meč odveo u odlučujući set.

Na startu trećeg seta, Viktor je u uvodnom gemu spasao čak pet brejk lopti, pa je na kraju uspeo da dobije taj maratonski gem. U nastavku nije bilo puno uzbuđenja sve do dvanaestog gema, kada Viktor, kao i u prvom setu, uspeva da napravi ključni brejk, kojim je stigao do trijumfa i titule na čelendžeru u Banja Luci.