Viktor Troicki od ivice poraza od plasmana u 3.kolo

Bio je na ivici poraza, izgubio je prvi set i imao zaostatak od 6-7, 0-4 i 00-40 sa Lopezom na servisu. Ipak, Viktor Troicki je uspeo da napravi neverovatan preokret i pobedi Felisijana Lopeza (ATP 17) rezultatom 6-7, 7-5, 6-4. Troicki je par puta ove sezone gubio dobijene mečeve, ali sada je uspeo da uradi suprotno, da dobije izgubljen meč. Plasmanom u 3. kolo mastersa u Parizu naš teniser se učvrstio na 23. mesto ATP rejs liste, a u narednom kolu sastaje se sa Stanom Vavrinkom.viktorU prvom setu nije išlo glatko. Mogao je da se završi pre, ali je okončan tek po završetku taj brejka. Lepo je krenulo, Troicki je imao brejk prednosti, a onda se našao u problemu. U sedmom gemu je popustio, izgubio gem na svoj servis i dopustio izjednačenje. U taj brejku je stigla i osveta, gubljenje prvog seta.

Viktor Troicki je imao problem odmah u drugom setu, jer je gubio sa neverovatnih 4-0 i 3 vezane gem lopte za Lopeza, koji je servirao. Španac je uz dva brejka imao i 5-2, ali je Viktor dobio poslednjih pet gemova i izborio se za treći set. U osmom gemu drugog seta srpski teniser je na servis Španca spasao i jednu meč loptu. U odlučujućem setu, Španac je ponovo stekao startnu prednost, pveo je sa 3-0 uz brejk viška. Srpski teniser uspeo je da se priključi kod 4-4, a onda u sledečem gemu da napravi brejk za 5-4 i servis za meč. Bez problema je odservirao za veliki preokret i još veću pobedu koja će mu doneti dosta samopouzdanja pre nastavak turnira.