Troicki iznenadio Raonića u Pekingu

Srpski teniser Viktor Troicki pobedio je 9. tenisera sveta Miloša Raonića na turniru ATP500 serije u Pekingu.

Viktor Troicki Peking 2015Viktor je rutinski u dva seta -6-4, 6-4, slavio protiv 5. nosioca turnira iz Kanade, aako je protiv Raonića imao dva poraza i ni jendu pobedu pre toga.

Oba seta su dobijena na praktično identičan način. Sve do osmog gema, teniseri su držali svoje servise. Onda bi u devetom Viktor ”brejknuo” Miloša, i na kraju svojim servisom osvajao setove, i na kraju i  meč, tako što je od rezultata 3-4 vezivao po tri gema u nizu u oba slučaja. Jedina razlika bila je u tome što su u prvom setu u četvrtom i petom gemu i Viktor i Miloš imali brejk prilike na servis protivnika.

Viktor je tako došao do ohrabrujuće pobede. Miloš je pre nedelju dana osvojio titulu u Rusiji, dok je Viktor kuburio sa formom poslednja dva meseca. Nakon teških poraza na Vimbldonu i u Dejvis kupu,  Troicki je imao seriju od šest poraza, i taman kada je delovalo na US openu da će sve biti po starom, doživeo je identičan poraz kao ova dva pomenuta, gde je gubio mečeve nakon vođstva od 2-0 u setovima, a nakon toga i meč u Kuala Lumpuru na startu turnira.

Naredni Viktorov protivnik biće bolji iz duela Adrian Manarino iz Francuske i Jen Hsun Lu iz Tajvana.