Viktor teško do drugog kola

Iako je vodio sa 2-0 u setovima, na kraju je strepeo za konačan rezultat, i mi sa njim. Viktor nije odigrao najkvalitetniji meč, ali je nekako našao taktiku i način da dođe do pobede.

I do ta dva seta Viktor je došao uz dosta sreće, jer se u oba susreo sa 4-5 uz servis protivnika. I kada se činilo da je meč prelomljen, Troicki je izgleda pomislio za trenutak, da će se sve samo od sebe desiti. Umalo mu se to nije osvetilo, ali je ipak imao sreću, da u petom setu on bude taj koji prvi servira i da je konačno krenuo sa agresivnijom igrom, izlascima na mrežu, što mu je na kraju donelo rezultat.

7-5 7-6 3-6 2-6 8-6 i obezbeđeno drugo kolo protiv Slovaka Kližana, koji je takođe morao da igra pet setova protiv Čele. Peti set je dobio sa 11-9.