Viktor rutinski do naredne runde

Viktor TroickiOdličan start Viktora Troickog na Rolan Garosu. Srpski teniser je u prvom kolu savladao 98. na ATP listi Jana-Lenarda Štrufa posle dva sata i 26 minuta sa 3-1, po setovima 6-2, 6-1, 6-7, 6-1. U drugom kolu će srpski teniser igrati sa Simoneom Bolelijem.

Već na startu meča Viktor je najavio da ne bi trebalo da ima mnogo problema sa Štrufom. Posle 65 minuta igre imao je prednost od dva seta. U uvodnom delu je poveo sa 3-0 i rutinski priveo set kraju, dok je na startu drugog nakon što je spasao tri brejk lopte, napravio dva brejka, pa je Nemac ostao samo na jednom gemu u ovom delu igre.

U trećem setu nije bilo brejka, pa je odluka pala u 13. gemu. Štruf je prvi napravio mini brejk, do kraja odigrao koncentrisanije, dobio set i smanjio na 2-1. Nakon što je Nemac kaznio pad koncentracije i opuštanje, Troicki je u četvrtom setu podigao nivo igre i za 26 minuta, pošto je protivniku prepustio samo gem, dobio set, a meč nakon dva sata i 26 minuta.