Viktor rutinski do četvrtfinala

Odličnu igru prikazao je Viktor Troicki u 2. kolu ATP turnira u Zagrebu. Srpski teniser je sa 6-3, 6-1 savladao Japanca Go Soedu (ATP 88) i izborio četvrtfinale. Naš teniser je pobedio posle samo 54 minuta igre i tako upisao drugu pobedu u isto toliko međusobnih susreta sa Soedom.

troicki-zagreb-atp-01

Već na startu meča naš teniser je stekao brejk prednosti, iskoristivši prvu brejk loptu. Do samog kraja seta, teniseri su bili sigurni na svoje servis gemove, a u samom finišu, pri rezultatu 5-3, Viktor je stigao do dve set lopte, realizovao je drugu i poveo sa 1-0 u setovima.
Troicki je delovao još ubedljivije u nastavku. Ekspresno je poveo sa 3-0, da bi u šestom gemu novim brejkom praktično rešio meč u svoju korist i u narednom potvrdio trijumf i obezbedio plasman među osam najboljih na turniru. Viktor je dobio drugi set sa 6-1 za 25 minuta igre.

Naredni protivnik Viktora Troickog biće 3. nosilac turnira, Giljermo Garsija Lopez iz Španije, sa kojim ima pozitivan međusobni skor od 5-0. Poslednja dva meča igrali su na tvrdoj podlozi, 2010. u Tokiju i 2012. u Majamiju gde je Troicki dobio oba meča u tri seta.

Troicki se u paru sa Stahovskim plasirao i u polufinale dubla. Srpsko-ukrajinska kombinacija je u prvom kolu sa 6-4, 7-6(6) bila bolja od trećih nosilaca, Begemana iz Nemačke i Hasea iz Holandije. Prvi set bolje su otvorili 3. nosioci, jer su odmah došli do brejka, ali su Troicki i Stahovski uzvratili ribrejkom već u narednom gemu. Do 4-4 gemovi su tekli mirno, bez većih problema, a u tom devetom gemu, srpsko-ukrajinska kombinacija iskoristila je prvu brejk loptu i povela sa 5-4. U narednom gemu su iskoristili drugu set loptu i dobili prvi set sa 6-4.
U drugom setu, Begeman i Hase su vodili 5-1 i imali set loptu pri rezultatu 5-4, ali su Troicki i Stahovski uspeli da izjednače na 5-5. U dvanaestom gemu, srpsko-ukrajinska kombinacija je spasila još dve set lopte, tako da se na kraju igrao taj-brejk. Troicki/Stahovski su poveli 6-1, protivnici su spasili pet meč lopti i izjednačili na 6-6, ali je na kraju ispalo da je to bilo sve što su uspeli da urade u ovom meču jer su Troicki i Stahovski napravili novi mini-brejk, a onda sigurnim servisom dobili drugi set sa 8-6 u taj brejku za konačnu pobedu od 2-0 u setovima.

U četvrtfinalu su Troicki i Stahovski napravili preokret protiv Martina Emriha iz Nemačke i Andreasa Siljestroma iz Švedske jer su izgubili prvi set, a onda dobili naredna dva. Bilo je 4-6, 6-3, 10-4 za srpsko-ukrajinsku kombinaciju.

Protivnici Troickog i Stahovskog u borbi za finale biće drugi nosioci, Hrvat Marin Draganja i Henri Kontinen iz Finske.

Troicki se trenutno nalazi na 1278. mestu u kokurenciji dublova jer je nakon suspenzije ostao bez renkinga, a nakon povratka turnirima nije igrao mnogo u dublu, ovo mu je tek treći nastup u toj konkurenciji. Bodovi osvojeni na ovom turniru doneće mu veliki skok na listi jer će se naći oko 517. mesta.