Viktor ponovo kiksnuo na startu turnira

2015 Australian Open - Day 1Srpski teniser Viktor Troicki izgubio je meč prvog kola “Rodžers kupa” u Montrealu od Rusa Mihaila Južnog sa 3-6, 5-7. Ovaj rezultat predstavlja iznenađnjenje jer je Južni već dugo u padu forme. Ipak, uspeo je da eliminiše 88 mesta bolje rangiranog igrača. Viktor je trenutno 19. na ATP listi, a Rus tek 107. Bio je ovo njihov osmi duel, sada je rezultat izjednačen na 4-4.

Južni je prvi napravio brejk, za 3-1, Troicki je odmah uzvratio, ali je Rus još jednom oduzeo servis Srbinu što mu je bilo dovoljno da posle 38 minuta dobije prvi set 6-3. I u drugom setu isti scenario. Južni je na startu napravio brejk, nedugo zatim Srbin je vratio set u “egal”, ali je Rus ponovo oduzeo servis rivalu za 6-5, pa je kasnije odservirao za konačnih 7-5.

U drugom kolu Rus će se sastati sa Francuzom Žilom Simonom koji je savladao Italijana Andreasa Sepija rezultatom 6-2, 6-4.