Viktor pobedom startovao u Zagrebu

Posle velike borbe koja je trajala dva sata i 40 minuta, Viktor Troicki uspešno je startovao na ATP turniru u Zagrebu. Naš teniser je u 1. kolu bio bolji od Ilje Marčenka (ATP 134) sa 4-6, 7-6(3), 7-6(3).

Ukrajinac je kroz kvalifikacije stigao do glavnog žreba. Meč su počeli sigurnim servisima, da bi naš teniser popustio dozvolivši Marčenku da napravi brejk u devetom gemu koji mu je doneo i prvi set.
Drugi deo igre je odlično otvorio Troicki i stigao do prednosti od 3-0. Međutim, Ukrajinac je uzvratio u sedmom gemu i vratio rezultatski egal. Do kraja seta nije bilo brejka, pa je odluka pala u taj-brejku. Troicki je bio mnogo sigurniji u taj-brejku i od starta je imao prednost, pa je sa 7-3 stigao do izjednačenja u setovima.

Treći set su obeležili usponi i padovi obojice tenisera. Viktor je u dva navrata imao prednost brejka, ali se uporni Ukrajinac nije predavao i uspevao je odmah da uzvrati. Troicki je pri rezultatu 5-4 servirao za pobedu, ali se Marčenko vratio u meč, brejkom u tom 10. gemu. Odluka o pobedniku morala je da se reši u taj-brejku, koji je Troicki rešio u svoju korist identičnim rezultatom, 7-3.

Troicki je odservirao 17 aseva i napravio 4 duple servis greške, dok je protivnik odservirao 4 as udarca i napravio 3 duple greške. Viktor je iskoristio 3 brejk šanse od 14, a protivnik 4 od 9.

Protivnik Viktora Troickog u drugom kolu biće Go Soeda iz Japana (ATP 88). Viktor vodi sa 1-0 u pobedama. Jedini meč odigrali su davne 2007. na čelendžeru u Busanu kada je naš teniser pobedio sa 6-2, 2-6, 6-1.

Troickog sutra očekuje i meč prvog kola u dubl konkurenciji gde će sa Stahovskim igrati protiv trećih nosilaca Begemana i Hasea.

Kvalifikacije za ovaj turnir igrali su Miki Janković i Ilija Bozoljac, ali nisu uspeli da se izbore za mesto u glavnom žrebu. Janković je poražen u prvom kolu od Marčenka sa 6-1, 7-6(4), dok je Bozoljac poražen u drugom kolu od Aldina Šetkića sa 6-4, 6-4.