Akapulko-Viktor u osmini finala

viktor troicki 2015Viktor Troicki uspešno je startovao na ATP turniru u Akapulku (Meksiko, beton). On je savladao domaćeg predstavnika Daniela Garzu, 480. igrača na svetu, rezultatom 6-4, 6-3 posle tačno 70 minuta tenisa. Naredni rival srpskog tenisera biće Santijago Hiraldo (ATP 32). Kolumbijac vodi sa 2-0 u pobedama protiv Troickog.

Domaći teniser je pruzio zavidan otpor, pa Troicki nije imao baš lak posao. U prvom setu do brejka je došao tek u desetom gemu kada je Meksikanac servirao za opstanak u setu. Viktor je sredinom prvog dela igre propustio dve brejk lopte, a u sedmom gemu uspeo je da spasi jednu brejk loptu. U nastavku je Garza napravio brejk i poveo 3-1.Od tog momenta Troicki je zaigrao agresivnije, vezao dva brejka, nanizao pet gemova i prvom meč loptom potvrdio pobedu u dva seta i plasman u osminu finala.