Viktor prošao dalje

Viktor Troicki uspeo je da se plasira u 2.kolo Vimbldona pošto je na startu takmičenja pobedio Aleksandra Nedovjesova sa 3-1 (6-1, 6-4, 3-6, 6-3). Srpski teniser je lako poveo sa 2-0, Nedovjesov je momenat dekoncentracije uspeo da kazni, uzme jedan set, ali ne i da preokrene rezultat, pa će naš teniser igrati u drugoj rundi trećeg GS. Naredni protivnik biće mu pobednik meča Štjepanek – Bedene. viktorViktor je za 45 minuta vodio sa 2-0 u setovima. Sigurno i vrlo agresivno ušao je u duel sa Nedovjesovim, u prvom setu lagano stigao do dva brejka, dok mu je u drugom bio dovoljan jedan pa da ima dva seta viška.

Malo opuštanje ga je koštalo trećeg seta. Mada, i Nedovjesov je podigao nivo igre. Pošto je srpski teniser prokockao dve brejk šanse, Kazahstanac je već u narednom gemu svoju iskoristio, brek potvrdio gemom bez izgubljenog poena, poveo 5-2 i rutinski priveo set kraju i smanjio rezultat na 2-1. Ali, gubitak seta nije uzdrmao srpskog igrača. Viktor je sigurno odigrao četvrti set, u dva navrata uzeo protivniku servis, realizovao drugu meč loptu i plasirao se u drugo kolo.