Viktor ispao na startu Minhena

Viktor TroickiSrpski teniser Viktor Troicki poražen je u prvom kolu turnira u Minhenu (Nemačka, šljaka, ATP 250) od Viktora Estrelje Burgosa iz Dominikanske Republike sa 7-6, 6-4, posle sat i 39 minuta igre. Protivnik Burgosa u narednom kolu biće pobednik meča Janko Tipsarević – Bernard Tomić.

I jedan i drugi su odlično servirali u prvom setu, a Viktor je propustio dve brejk lopte u šestom gemu, pa je pobednik odlučen u taj-brejku. Burgos je u 13. gemu napravio jedini mini brejk i stigao do prednosti u setovima. I u drugom delu igre su igrači čuvali servis gemove, sve do desetog gema. Na ispitu je bio srpski teniser, ali je ipak poklekao, pa je Burgos iskoristio drugu od dve prilike da oduzme servis Troickom i dobio meč u dva seta.

Viktoru ostaje uteha u dublu gde igra zajedno sa Ukrajincem Sergejom Stahovskim. Oni nisu imali sreće sa zrebom jer na startu ovog turnira igraju sa prvim nosiocima, Soaresom i Pejom.