Viktor bolji od Ivana

U meču sa dosta oduzetih servisa, Viktor Troicki je uspeo da u svakom setu ima po jedan brejk više i na kraju prođe u drugo kolo, pobedivši Ivana Dodiga, sa 6-4 7-5.

Viktor je realno i bio favorit u ovom meču. Sticao je uvek prvi prednost ali je čak tri puta gubi prednost brejka, što ipak nije ostavilo traga na konačni rezultat. U oba seta je uspevao da izbegne neizvesnost taj brejka, da napravi odlučujući brejk na 4-4 u prvom i 5-5 u drugom i potpom sigurno odservira za set i meč. U drugom setu gem i servis za meč mu je bio popravni, jer je istu šansu imao i dva gema ranije.

Evo i statistike:

Services statistics
Aces 8 4
Double Faults 7 4
1st Serve % 55% 52%
1st Serve Points Won 29/42 (69%) 24/36 (67%)
2nd Serve Points Won 15/35 (43%) 12/33 (36%)
Break Points Saved 3/6 (50%) 1/6 (17%)
Service Games Played 11 11
Return Statistics
1st Return Points Won 12/36 (33%) 13/42 (31%)
2nd Return Points Won 21/33 (64%) 20/35 (57%)
Break Points Won 5/6 (83%) 3/6 (50%)
Return Games Played 11 11
Points Statistics
Total Service Points Won 44/77 (57%) 36/69 (52%)
Total Return Points Won 33/69 (48%) 33/77 (43%)
Total Points Won 77/146 (53%) 69/146 (47%)

Viktor je tako izjednačio prošlogodišnji rezultat, a da bi stigao dalje od toga, moraće da pobedi Lejtona Hjuita, koji je u prvom kolu bio bolji od Mihajla Južnog u dva seta. Viktor je pobedio u jedinom njihovom dosadašnjem meču, u Sidneju na početku ove godine.