Viktor bolji od Bagdatisa za četvrtfinale

“Drugi reket” Srbije plasirao se u četvrtfinale turnira u kineskom Čengduu, posle pobede nad Kipraninom Markosom Bagdatisom 6-3, 4-6, 6-2.

Viktor Troicki je slavio nad Bagdatisom posle sat i 48 minuta igre, iako je mogao i znatno ranije da odradi posao jer je u drugom setu ispustio vođstvo od 4-2.

Ipak, smogao je snage da se vrati i osvoji treći set, ali i smanji prednost Bagdatisa u međusobnim duelima na 2:5. Prethodni put pobedio je Kipranina 2010. u finalu Moskve, takođe u tri seta.

Protivnik Troickom u borbi za polufinale biće Kevin Anderson iz Južne Afrike. On je posle preokreta savladao Nika Kiriosa iz Australije rezultatom 3-6, 7-6, 6-2. Viktor i Kevin su se do sada sastajali tri puta, trenutno je 2:1 u pobedama za Južnoafrikanca.