Vesna Dolonc

Vesna (Manasijeva) Dolonc
dolonc Datum rođenja: 21.07.1989
Mesto rođenja: Moskva
Mesto boravka: Moskva
Visina: 170cm
Težina: 62kg
Igra: Desnom rukom(dv. bek.)
Najbolji plasman-singl: 84. (08.07.2013)
Najbolji plasman-dubl: 93 (4.2.2013)
Najbolji plasman-juniorski: 74 (9.4.2007)
WTA titule/finala-singl: – 
WTA titule/finala-dubl: 0/1 
ITF titule/finala: 3/11
Trener: Martin Bohm
Oprema:  Nike 
Reket:  Babolat 
Omiljena podloga: 
Tvrda 
Zvanična prezentacija: Web stranica
Društvene mreže: Facebook
……………………..

2RNije održan5-2

  Rusija Serbia Srbija  
Turnir 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 Pob-por
Grend slem turniri
Australija Australian Open KV KV KV 3R KV 2R 2R 14-7
Francuska Rolan Garos KV KV KV 2R KV  1R  6-6
Ujedinjeno Kraljevstvo Vimbldon KV 1R KV 1R 1R 3R 7-6
Sjedinjene Američke Države US Open KV 1R KV 1R KV 1R
3-6
 Premier manditory
Sjedinjene Američke Države Indian Vels KV KV 1-2
Sjedinjene Američke Države Majami KV 1R KV 2-3
Premier
Australija Brizbejn Nije Premier kategorije KV KV 0-2
Australija Sidnej
KV 0-1
Francuska Pariz 1R 1R KV KV 8-3
UAE Dubai KV 1R KV 4-3
India Bangalor KV Nije održan 0-1
Sjedinjene Američke Države Čarlston 1R 0-1
Sjedinjene Američke Države Nju Hejven KV KV KV 2-3
Russia Moskva KV KV ČF 2R
9-4
                             International
Azerbaijan Baku 1R 1R 1-1
Sweden Baštad ČF 2-1
Flag of Slovenia.svg Portorož KV 2R
Uzbekistan Taškent 2R 2R 1R 1R 6-5
Thailand Pataja ČF 5-1
Netherlands ‘s-Hertogenboš KV KV 2-2
Portugal Eštoril/Oeiraš KV 0-1
Morocco Fes 1R 0-1
Turkey Istanbul KV KV Nije održan 3-2
Poland Katovice Nije održan 1R 0-1
Austria Linc Nije int. KV KV 0-2
Sjedinjene Američke Države Ponte Vedra KV Nije održan 2-1
Sjedinjene Američke Države Memfis KV KV 0-2
Rang na kraju sezone  144  131  140  111  117 105 214 Naj rang: 86 

 

God
Titule
Finala  Polufinala  Četvrtfinala 
2015 50k: S.Petersburg 50k: Kreuzlingen
2014 100k: Midland; 25k: Shrewsbury
2013 100k: Prague
2012 50k:Donetsk 25k: Andrezieux, Tessenderlo, Clermond-Ferrand 50k: Bronx, Premier: Moscow
2011   50k: Saint Gaudens I: Bastad
2010 50k: Joue Les Tours 75k: Shrewsbury, 50k: Astana 50k: Biberach, Saint Raphael
2009 25k: Belfort, Moscow, La Coruna 50k: Pozoblanco 75k: Monzon, 50k: Zagreb, Bratislava
2008 50k: Nantes 25k: Capriolo 75k: Monzon, 50k: Saint Gaudens T345: Pattaya, 50k: Minsk
2007 100k: Kharkov
2006 10k: Kiev

 

 

 

 

 

Pojedinačno: 11 (3-8)
Kat Datum Turnir Podloga Protivnica Rezultat
ITF 9 (2-7)
10k 23–05–2006 Ukraine Kiev Šljaka Ukraine Veronika Kapshay 2–6, 6–0, 5–7
100k 10–09–2007 Ukraine Kharkov Tvrda Ukraine Alona Bondarenko 1–6, 1–6
25k 18–02–2008 Italy Capriolo Tepih United Kingdom Anne Keothavong 1–6, 6–2, 3–6
50k 27–10–2008 France Nantes Tvrda Switzerland Stefanie Vögele 6–3, 6–2
25k 02–02–2009 France Belfort Tepih Czech Republic Lucie Hradecká 3–6, 2–6
25k 23–03–2009 Russia Moscow Tvrda Russia Vitalia Diatchenko 6–2, 3–6, 1–4 ret.
25k 06–07–2009 Spain La Coruña Tvrda Portugal Neuza Silva 3–6, 1–6
50k 11–10–2010 France Joue Les Tours Tvrda United States Alison Riske 5–7, 6–4, 6–4
50k 16–07–2012 Ukraine Donetsk Tvrda Portugal Maria Joao Koehler 6–2, 6–3
10k 29–02–2016 France Macon Tvrda (I) France Claire Feuerstein 2–6, 6–4, 4–6
10k 02–05–2016 Hungary Gyor-2 Šljaka Ukraine Anastasiya Shoshyna 6–3, 7–5

Parovi: 13 (4-8)
Kat Datum Turnir Podloga Partnerka Protivnice Rezultat
WTA: 1 (0-1)
INT 10-09-2012 Uzbekistan Tashkent  Tvrda Russia Anna Chakvetadze Poland Paula Kania
Belarus Polina Pekhova
2–6 ret.
ITF: 13 (4-9)
10k 27-09-2005 Serbia and Montenegro Podgorica Šljaka Serbia and Montenegro Neda Kozić Croatia Ani Mijačika
Bosnia and Herzegovina Dijana Stojics
6–1, 3–6, 4–6
75k 07-05-2007 Spain Monzón Tvrda Belarus Iryna Kuryanovich Spain Estrella Cabeza-Candela
Argentina María Emilia Salerni
2–6, 1–6
25k 21-08-2007 Russia Moscow Šljaka Russia Maria Kondratieva Russia Nina Bratchikova
France Sophie Lefèvre
6–2, 6–1
50k 05-11-2007 Belarus Minsk Tvrda Russia Ekaterina Ivanova Russia Alla Kudryavtseva
Russia Anastasia Pavlyuchenkova
0–6, 2–6
75k 06-04-2009 Spain Monzón Tvrda Chinese Taipei Yi Chen Italy Alberta Brianti
Georgia Margalita Chakhnashvili
2–6, 6–4, 10–8
25k 06-07-2009 Spain La Coruña Tvrda Belarus Ksenia Milevskaya Argentina María Irigoyen
Argentina Florencia Molinero
2–6, 4–6
50k 09-11-2009 Belarus Minsk Tvrda Russia Evgeniya Rodina Ukraine Lyudmyla Kichenok
Ukraine Nadiya Kichenok
3–6, 6–7(7)
75k 20-09-2010 United Kingdom Shrewsbury Tvrda France Claire Feuerstein Russia Vitalia Diatchenko
France Irena Pavlovic
4–6, 6–4, 6–10
100k 27-06-2011 Italy Cuneo Šljaka Czech Republic Eva Birnerova Luxembourg Mandy Minella
Switzerland Stefanie Voegele
3–6, 2–6
100k 06-02-2012 United States Midland Tvrda (I) France Stephanie Foretz Gacon Czech Republic Andrea Hlavackova
Czech Republic Lucie Hradecka
6–7(4), 2–6
50k 14-05-2012 France Saint Gaudens Šljaka Russia Irina Khromacheva United Kingdom Naomi Broady
Israel Julia Glushko
6–2, 6–0
75k 17-09-2012 United Kingdom Shrewsbury Tvrda Switzerland Stefanie Voegele Czech Republic Karolina Pliskova
Czech Republic Kristina Pliskova
6-1, 6-7(7), 15-13
75k 29-07-2013 Ukraine Donetsk Tvrda Russia Alexandra Panova Ukraine Yuliya Beygelzimer
Czech Republic Renata Voracova
1–6, 4–6