Vesna bez glavnog žreba

Vesna Dolonc nije uspela da se plasira u 3. kolo kvalifikacija za glavni žreb WTA turnira u Antverpenu, Belgija. Nakon što je juče savladala 7. nosioca Lureds Domingez Lino, srpska teniserka je danas izgubila od Holanđanke De Vrome (WTA 246) sa 7-5, 6-3.

vd

Meč je trajao 90 minuta, a naša teniserka je propustila veliku šansu u prvom setu. U prvom delu igre Vesna je imala prednost brejka i vođstvo od 4-2. Holanđanka je uspela da vrati servis i izjednači na 4-4. Onda je srpska teniserka napravila brejk i imala  šansu da u sledećem gemu svojim servisom osvoji set. To ne koristi, pa De Vrome vezuje još tri gema i osvaja set sa 7-5.

U drugom setu Dolonc je potpuno pala. Vrome je brzo došla do dva brejka prednosti i vođstva od 5-1. Dolonc je uspela da spasi jednu meč loptu, vrati brejk i još malo produži set. Ipak, sa 6-3 Holanđanka osvaja i drugi set a samim tim i meč. Njena naredna protivnica u direktnoj borbi za glavni žreb biće pobednica meča Sinjakova – Tig.