Velika pobeda za Ninu Stojanović

Nina Stojanović plasirala se u osminu finala turnira u Kineskom Šendženu. Posle dva teška meča u kvalifikacijama, Nina je ponovo posle velike borbe stigla do pobede.

Stojanovićeva je pobedila Timeu Baboš iz Mađarske, inače petu nositeljku na turniru posle preokreta rezultatom 1-6, 7-5, 6-2.

Ovo je ujedno bila i prva pobeda za Ninu u glavnom žrebu nekog WTA turniru.

Prvi set Nina je odigrala vidno nervozno što je, nešto iskusnija, Mađarica uspela da iskoristi i lako povede sa 5-0 a potom i da reši prvi set u svoju korist, 6-1.
U drugom setu Nina se konsolidovala i počela je mnogo bolje da servira što joj je i donelo sigurnost u igri. Obe teniserke su sigurno čuvale svoje servise sve do dvanaestog gema. Tada Stojanovićeva dolazi do dve vezane brejk i set lopte i odmah prvu koristi za izjednačenje u setovima.
Već u drugom gemu trećeg seta Nina dolazi do brejka, ali Baboš već u narednom gemu vraća brejk. U nastavku seta Nina dolazi do odlučujućeg brejka u šestom gemu, iskoristivši četvrtu brejk loptu i sigurnim servisima porvđuje stečenu prednost. Već u narednom gemu, posle nekoliko izjednačenja koristi drugu meč loptu i rešava meč u svoju korist.

Naredna protivnica biće joj kvalifikantkinja iz Tunisa Ons Žabur, 193. igračica na WTA listi.

Ninu očekuje i meč prvog kola u dublu, u paru sa Lin Žu iz Kine  igra protiv para Hlavačkova/Peng (2).