VB (I dan): Nole rutinski, tesan poraz Janka

Na startu Vimbldona u muškoj konkurenciji, Srbija je imala dva predstavnika koji su imali polovičan učinak.

Novak-Djokovic-Vimbldon-2016
Prvi teniser sveta Novak Đoković je kako i pravila nalažu, prvi “načeo” Vimbdonsku travu na glavnom centralnom terenu. Protivnik je bio domaći teniser Džejms Vord (177. na ATP listi).

Današnji meč Novak je počeo furiozno i za 35 minuta osvojio devet gemova. Protivniku nije dopustio nijedan, sve dok se Vord nije opustio i nošen publikom počeo da pogađa, praćen ovacijama.
Đoković je brzo smirio euforiju na Centralnom terenu, vratio potpuni fokus na teren, pa u taj-brejku drugog seta rutinski stekao vođstvo 2:0. Pitanje pobednika nije se postavilo ni u trećem setu, u kojem je Novaku bio potreban jedan brejk za konačnih 6:0, 7:6, 6:4.

Naredni protivnik je Francuz Andrijan Manarino (55. na ATP listi). Duel zakazan za sredu i biće njihov prvi međusobni meč.

janko-tipsarevic-tipsarevic
Drugi naš predstavnik, Janko Tipsarević odigrao je najbolji meč od povratka iz teške povrede, podsetio na svoje najbolje dane, ali ipak izgubio.

Janko je stigao na ovogodišnji Vimbldon da pre svega izmeri svoju formu i spremnost da ponovo igra na najvišem nivou.

Kao 411. igrač sveta, sa zaštićenim renkingom, prvog dana turnira suprotstavio se favorizovanom Žilu Simonu (20. na ATP listi), osvojio prvi set, ali nije imao snagu za dužu borbu od četiri seta.
Dok je dugačak meč odmicao, srpski teniser grešio je sve češće i izgubio bitku dopustivši protivniku “brejk” u finišu četvrtog seta.

TIPSAREVIĆ – SIMON 6:4, 4:6, 5:7, 3:6

U 11. međusobnom meču ove dvojice tenisera, Simon je danas ostvario devetu pobedu. Janko je oba trijumfa nad rivalom iz Nice zabeležio 2012. godine, a od tada je izgubio četiri puta u nizu.

U sledećem kolu, Simon će igrati protiv Bugarina Grigora Dimitrova.