Važna pobeda Jelene Janković

Jelena Janković uspela je prvi put ove sezone da veže dve pobede i tako nagovesti bolje rezultate u nastavku sezone. Srpska teniserka je sa 5-7, 6-4, 6-3 savladala tinejdžerku Medison Kiz posle velike borbe koja ja trajala dva sata i 20 minuta. Jankovićeva je odigrala još jedan težak i neizvestan meč baš kao i u 2. kolu, kada je pobedila, takođe Amerikanku, Loren Dejvis. Naša teniserka je na putu da odbrani četvrtfinale Indijan Velsa iz prošle sezone, a za to joj nedostaje još jedna pobeda. Protivnica u osmini finala biće joj Belinda Benčić koja je iznenadila Karolinu Vožnjacki.

jelena-jankovic-indian-wells

U prvom setu viđena je revija brejkova, a u njemu se bolje snašla Amerikanka dobivši set sa 7-5 nakon 54 minuta tenisa. Prva do brejka u drigom setu stiže Kiz, ali Jelena odmah uzvraća za 2-2. Potom su teniserke čuvale svoje servise da bi Jelena u desetom gemu napravila novi brejk i time dobila set sa 6-4. Ključni gem bio je treći u odlučujučem setu, kada je srpska teniserka spasla tri brejk lopte i ostala u životu. Tada je krenula da forsira bekhend protivnice što joj je donelo rezultat – vezala je pet gemova i serijom od 10 poena završila meč.

Protiv Medison Kiz Jelena je imala 13 vinera uz 42 greške, dok je Amerikanka napravila 39 diretknih poena i čak 64 neiznuđene greške. Ovo je bio njihov treći međusobni meč i druga pobeda srpske teniserke.