Vavrinka poslednji polufinalista

Stan Vavrinka pobedio je Marina Čilića sa 2-1, po setovima 6-3, 4-6, 6-3, u poslednjem meču grupne faze na završnom Mastersu u Londonu. Vavrinka je ostvario drugu pobedu na turniru, ali za prolaz u polufinale su mu bila dovoljna samo tri osvojena gema.

Švajcarski teniser je bolje otvorio duel i brejkom u četvrtom gemu uspeo da povede sa 3-1. Do kraja seta, Vavrinka je sačuvao stečenu prednost i prvi set rešio u svoju korist rezultatom 6-3.

????????????????

Uzvratio je hrvatski teniser u drugom setu, zaigrao nešto bolje i rešio da stavi do znanja svima da nije zalutao na Završni Masters, da ima kvalitet i da nije slučajno osvojio US Open. Ponovo je jedan brejk bio dovoljan da se osvoji i set. Čilić je iskoristio jednu jedinu brejk priliku koja mu se ukazala u drugom delu igre, pa je sa 6-4 poravnao rezultat u setovima.

Na startu odlučujućeg seta videli smo po brejk na obe strane, da bi Vavrinka, pri rezultatu 3-3 prelomio meč i sa tri vezana gema, uz dva brejka, slavio plasman u polufinale.

Tako će Vavrinka u polufinalu igrati protiv sunarodnika i prijatelja Rodžera Federera koji je bio prvi u drugoj grupi sa sve tri pobede. U drugom polufinalu sastaju se Novak Đoković i Kei Nišikori.