Vavrinka ipak prejak za Troickog

Viktor Troicki  nije uspeo da se plasira u četvrtfinale ATP turnira u Brizbejnu. Viktor kao 29. na svetskoj rang listi,  izgubio je od četvrtog igrača na svetu Švajcarca Stena Vavrinke u dva tesna seta.

Meč je trajao 1 sat i 32 minuta igre, a Vavrinki su bila dovoljna dva brejka, uz jedan svoj izgubljen servis, da dođe do pobede rezultatom 7-6(5), 6-4.

Viktor je prvi došao do brejka u meču, servirao za prvi set kada je dozvolio Švajcarcu da mu oduzme servis. Ubrzo nakon toga ušlo se u taj-brejk, u kojem su teniseri čuvali svoje servise do rezultata 5-5 kada Vavrinka osvaja poen na Viktorov servis i potom rešava prvi set u svoju korist.

U drugom setu Švajcarac pravi brejk u devetom gemu, iskoristivši drugu brejk loptu u tom gemu a treću ukupno u meču. U narednom gemu Troicki spašava jednu meč loptu ali ne i drugu za kraj meča.

Ovo je bio osmi međusobni duel dvojice tenisera i sedma pobeda za Vavrinku, šesta zaredom. Naredni njegov rival biće Kajl Edmund iz Velike Britanije, kojem je Francuz Luka Pui predao meč pri rezultatu 6-3, 3-1.