Vandevege kobna i po Jelenu

Nakon što je izbacila Anu Ivanović u 2. kolu, Amerikanka Koko Vandevege porazila je i Jelenu Janković u osmini finala Montreala posle tri tesna seta rezultatom 7-6 (10-8), 2-6, 7-5. Vandevege će se u četvrtfinalu sastati sa Jekaterinom Makarovom, koja je iznenadila vimbldonsku šampionku Petru Kvitovu sa 6-4, 1-6, 6-2.

jelena-jankovicPrvi set igrao se više od sat vremena, a završen je u zanimljivom taj-brejku. Nakon što su obe po jednom napravile brejk i došle do 6-6, usledila je završnica meča koja se ne viđa često. Nijedna nije uspela da osvoji poen na svoj servis. Odigrano je 18 poena, a svaki je bio mini brejk. Vandevege je imala tri propuštene set lopte, pre nego što je jednu iskoristila i povela u setovima.

Jelena je lako načinila korak ka preokretu – drugi deo meča dobila je sa 6-2, uz dva brejka prednosti. Amerikanka nije imala nikakvih šansi u ovom setu, pa je posle još 36 minuta igre rezultat bio izjednačen.

Treći set je odlično započela američka teniserka. Povela je sa 3-0, a Jankovićeva je uspela da se vrati i izjednači na 5-5. U dvanaestom gemu, kada je Jelena servirala za ostanak u meču, Vandevege dolazi do novog brejka za 7-5 i plasmana u četvrtfinale.