USO: Favoritkinje očekivano do četvrtfinala

azarenkaRumunka Simona Halep obezbedila je prolaz u četvrtfinale Otvorenog prvenstva SAD, nakon što je u četvrtom kolu savladala Nemicu Sabinu Lisicki. Druga teniserka sveta je slavila sa 2-1, po setovima 6-7, 7-5, 6-2 posle dva sata i 40 minuta igre.

Borbena Rumunka je nakon izgubljenog prvog seta u taj-brejku, uspela da u završnici drugog dela brejkom stigne do izjednačenja. Nemica se rezultatski držala do sredine odlučujućeg seta, a zatim je Simona vezala nekoliko gemova u nizu i prelomila ovaj susret u svoju korist. Halepova je tako po prvi put u svojoj karijeri obezbedila plasman u četvrtfinale US Opena, a naredna rivalka na putu ka polufinalu biće joj Beloruskinja Viktorija Azarenka.

Azarenka je bila ubedljiva protiv Amerikanke uzbekistanskog porekla Varvare Lepčenko sa 6-3, 6-4. Beloruskinja je sjajno servirala, za razliku od rivalke, koja je tek u drugom setu uspela da joj oduzme servis, ali ne i da sačuva svoj.

Čehinja Petra Kvitova opravdala je ulogu favorita u duelu protiv zahuktale Britanke Johane Konte. Peta nositeljka je bila bolja sa 7-5, 6-3, pa će u četvrtfinalu ukrstiti reket sa Italijankom Flavijom Penetom. Peneta je pobedila Samantu Stosur sa 6-4, 6-4. Italijanska teniserka je tako ostvarila jedan od najboljih rezultata u karijeri, pošto joj je ovo treće gren slem četvrtfinale, a dalje je otišla samo 2013. kada je upravo na US-openu stigla do polufinala.