USO, 9.dan (ATP): Monfis izbacio Dimitrova

Devetog dana na poslednjem gren slemu sezone u muškoj konkurenciji završeni su preostali mečevi osmine finala, pa smo dobili sve četvrtfinaliste. Jedino iznenađenje priredio je Francuz Gael Monfis koje je u tri seta izbacio Grigora Dimitrova, a dalje su prošli i Federer, Berdih i Čilić.

2014 US Open - Day 5Nakon polufinala Vimbldona Grigor Dimitrov nije mogao da dostigne ni četvrtfinale na USO. Gael Monfis slavio je zasluženo u tri seta rezultatom 7-5, 7-6, 7-5, a Bugarin je u drugom setu propustio dve set lopte što je na kraju i odlučilo meč. Monfisa u četvrtfinalu čeka Rodžer Federer koje je rutinski za dva sata igre sa 6-4, 6-3, 6-2 savladao Bautistu-Aguta.

Marin Čilić uspeo je konačno da savlada Žila Simona i to iz petog pokušaja. Hrvat je slavio u pet setova, a posle meča izjavio je: Bilo je ovo sjajno. Znao sam da Žila neću lako pobediti, uvek je izjednačeno, ali on dobija. Danas sam bio psihički spreman, iako sam izgubio četvrti set, nastavio sam i odigrao peti set veoma dobro“.

Čilić će sa Tomašom Berdihom odlučivati o putniku u polufinale. Čeh je sa 6-1, 6-2, 6-4 nadigrao Dominika Tima koji danas puni 21 godinu. U celom meču Berdih je sačuvao svaki servis i napravio pet brejkova, završivši posao za manje od 100 minuta.