USO, 5.dan (WTA): Ispale Halep, Kerber i Venus

Peti dan na terenima u Njujorku doneo je nekoliko neočekivanih rezultata, a takimičenje su završile dve top 10 teniserke, kao i sedmostruka GS šampionka – Venus Vilijams.

Simona Halep ušla je kao veliki favorit u duel sa kvalifikantkinjom iz Hrvatske, Mirjanom Lučić-Baroni. Međutim, nije sve išlo kako je Simona želela. Halepova je povela sa 5-2, uz dva brejka prednosti, ali usledio je preokret 32-godišnje Hrvatice i osvajanje prvog seta sa 8-6 u taj-brejku. U drugom setu Hrvatica je nastavila da dominira, pa je sa 6-2 stavila tačku na meč i prvi put se plasurala u 4. kolo nekog GS još od davne 1999. godine.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAZa plasman u četvrtfinale Hrvatica će se boriti sa Sarom Erani, koja je iznenadila Venus Vilijams 6-0, 0-6, 7-6 (5).  Italijanka, koja u tri prethodna meča sa Venus nijednom nije osvojila više od četiri gema u setu, odnosno ukupno 12 gemova u tri meča, na USO je delovala znatno agresivnije i bolje. Dobila je prvi set sa 6-0, a onda je Venus istim rezultatom uzvratila, pa je posle svega 55 minuta počeo treći set.

Starija Vilijamsova je imala 5-3 u odlučujućem setu, ali je dopustila Italijanki da se vrati i da pitanje pobednice reše u taj-brejku. “Trinaesti gem” dobija Italijanka koja je potpuno šokirala publiku na Artur Ešu. Ukupno je Erani imala 18 vinera i 25 neiznuđenih grešaka, dok je Venus upisala 39 direktnih poena i 62 greške.

Suaj Peng je nastavila sa odličnim partijama na USO. Nakon što je eliminisala Agnješku Radvanjsku izbacila je i Robertu Vinči sa 6-4, 6-3 i za četvrtfinale boriće se sa Lucijom Šafaržovom koja je u veoma napornom meču savladala Alize Korne sa 6-3, 6-7, 6-4 posle tri sata igre.

Najkraći meč odigrale su Jelena Janković i Johana Larson, a srpska tensierka je slavila veoma ubedljivo sa 6-1, 6-0. Njena naredna rivalka biće Belinda Benčić koja je savladala sedmu teniserku sveta – Anželiku Kerber. Najmlađa članica top 100 bila je bolja od Nemice rezultatom 6-1, 7-5, a u drugom setu spasila je i nekoliko set lopti. Jelena će imati lepu šansu da prođe dalje.

Očekivalo se dosta od meča između Karoline Vožnjacki i Andree Petković, ali je Dankinja slavila sa 6-3, 6-2 posle samo 80 minuta igre. Nekada prva tensierka sveta uspela je da napravi pet brejkova, a pretrpela je samo  jedan što je bilo dovoljno za rutinsku pobedu. Njena naredna rivalka biće Marija Šarapova koja je sa 6-2, 6-4 savladala Sabinu Lisicki. Ruskinja je manje grešila što je bio i ključ u ovome meču. Nemica je imala nekoliko šansi da se vrati u meč, pa i vođstvo od 3-1 u drugom setu, ali je Šarapova uspela da preokrene i izbori mesto među najboljih 16.