USO 3.dan – Teniseri

Treći dan Otvorenog prvenstva Amerike prošao je bez iznenađenja u muškoj konkurenciji, ali zato, kao i proteklih dana, nisu izostali maratonski mečevi.

Od nosioca, ispali su oni između 21 i 29. Pobednik Serbia Opena, Italijan Andrea Sepi, poražen je u tri seta  od strane bivšeg top deset igrača, Španca, Tomija  Robreda,  zatim je bivši top deset igrač, Nemac Tomi Has izgubio od neostvarenog talenta Ernesta Gulbisa iz Letonije, u pet setova, dok je  28. nosilac, Rus Mihail Južni, u još jednom meču u pet setova izgubio od Žila Mulera iz Luksemburga, i na kraju, na žalost, Viktor Troicki poražen je u četiri seta od strane 95o rangiranog tenisera Sedrika Marsela Stebea iz Nemačke.

Ostali nosiocu u obe konkurencije prilično rutinski su dobijali svoje mečeve i plasirali se u nastavak takmičenja.

Bronzani Huan Martin Del Potro, umesto nezgodnog Davida Nalbandijana, dobio je ‘srećnog gubitnika’  Florena Seru iz Francuske. Poput njega, rutinski je svoj meč dobio i David Ferer, porazivši Kevina Andersona, dok su sa druge strane Aleksandr Dolgopolov i Janko Tipsarević trebali pet setova za dalji prolaz, pobedama nad Džonom Levinom i Gijomom Rufinom. I na kraju, od ‘visokih’ nosioca, Rišar Gaske i Džon Izner u četiri seta izborili su drugo kolo, pobedama nad Albertom Montanjesom i Ksavijerom Malisom.

(ATP-S)
R128 KOHLSCHR. P. (GER) 19 LLODRA M. (EUR) 7-6 4-6 7-6 6-1 3-1
R128 ROBREDO T. (ESP) SEPPI A. (ITA) 26 6-1 7-5 6-3 3-0
R128 JOHNSON S. (USA) WC RAM R. (USA) 6-3 7-6 6-3 3-0
R128 DEL POTRO J.M. (ARG) 7 SERRA F. (FRA) LL 6-4 7-6 6-4 3-0
R128 GASQUET R. (FRA) 13 MONTANES A. (ESP) 4-6 6-2 6-3 6-3 3-1
R128 GULBIS E. (LAT) HAAS T. (AME) 21 3-6 4-6 6-4 7-5 6-3 3-2
R128 KUKUSHKIN M. (KAZ) NIEMINEN J. (FIN) 0-6 2-6 0-2
R128 MALISSE X. (BEL) ISNER J. (USA) 9 3-6 6-7 7-5 6-7 1-3
R128 BAKER B. (USA) HAJEK J. (CZE) 6-3 6-4 6-2 3-0
R128 DIMITROV G. (BUL) PAIRE B. (FRA) 7-5 3-6 6-7 2-6 1-3
R128 KAMKE T. (GER) HEWITT L. (AUS) WC 6-4 2-6 1-6 4-6 1-3
R128 KUBOT L. (POL) MAYER L. (ARG) 4-6 4-6 5-7 0-3
R128 ANDERSON K. (RSA) FERRER D. (ESP) 4 4-6 2-6 6-7 0-3
R128 TIPSAREVIC J. (SRB) 8 RUFIN G. (FRA) WC 4-6 3-6 6-2 6-3 6-2 3-2
R128 ZEMLJA G. (SLO) Q MELLO R. (BRA) Q 7-5 7-6 7-5 3-0
R128 SIJSLING I. (NED) Q GIMENO-T. D. (ESP) 7-5 6-3 6-4 3-0
R128 STEBE C-M. (GER) TROICKI V. (SRB) 29 6-4 6-4 3-6 6-2 3-1
R128 YOUZHNY M. (RUS) 28 MULLER G. (LUX) 6-2 6-3 5-7 6-7 6-7 2-3
R128 DOLGOPOLOV A. (UKR) 14 LEVINE J. (USA) 3-6 4-6 6-4 6-1 6-2 3-2
R128 LORENZI P. (ITA) DJOKOVIC N. (SRB) 2 1-6 0-6 1-6 0-3
R128 BERLOCQ C. (ARG) TOMIC B. (AUS) 6-4 5-7 3-6 4-6 1-3
(ATP-D)
R64 BHUPATHI M./BOPANNA 8 EBDEN M./TOMIC B. 3-6 6-7 0-2
R64 STAKHOVSKY S./TROICK KOHLMANN M./PHAU B. 6-3 6-4 2-0
R64 REYNOLDS B./RUSSEL WC NOVIKOV D./REDLICKI WC 4-6 6-2 6-7 1-2
R64 BENNETEAU J./MAHUT N RATIWATANA S./RATIWA 6-3 6-3 2-0
R64 MARRAY J./NIELSEN F. 11 CIPOLLA F./FOGNINI F 7-5 6-3 2-0
R64 BROWN D./KAS C. PAES L./STEPANEK R. 5 3-6 3-6 0-2
R64 NORMAN D./WASKE A. CERMAK F./MERTINAK M 3-6 6-3 6-7 1-2
R64 MIRNYI M./NESTOR D. 1 JOHNSON S./SOCK J. WC 6-1 6-7 2-6 1-2
R64 FLEMING C./HUTCHINS 14 KAVCIC B./ZOPP J. 7-6 6-1 2-0
(WTA-S)
R64 BARTOLI M. (FRA) 11 OPRANDI R. (ITA) 6-2 1-6 7-5 2-1
R64 ROBSON L. (GBR) CLIJSTERS K. (BEL) 23 7-6 7-6 2-0
R64 MLADENOVIC K. (FRA) WC PAVLYUCHEN. A. (RUS) 17 6-1 6-2 2-0
R64 TATISHVILI A. (GEO) CIRSTEA S. (ROU) 6-7 6-1 6-2 2-1
R64 LI N. (CHN) 9 DELLACQUA C. (AUS) 6-4 6-4 2-0
R64 CORNET A. (FRA) KVITOVA P. (CZE) 5 4-6 3-6 0-2
R64 WICKMAYER Y. (BEL) 25 PARMENTIER P. (FRA) 6-7 3-6 0-2
R64 PLISKOVA KR. (CZE) Q MINELLA M. (LUX) 4-6 4-6 0-2
R64 LEPCHENKO V. (USA) 31 RODIONOVA AN. (AUS) Q 6-2 6-2 2-0
R64 AZARENKA V. (BLR) 1 FLIPKENS K. (BEL) Q 6-2 6-2 2-0
R64 PETROVA N. (RUS) 19 HALEP S. (ROU) 6-1 6-1 2-0
R64 BURDETTE M. (USA) WC HRADECKA L. (CZE) 6-2 6-4 2-0
R64 RYBARIKOVA M.(SVK) Q ZHENG J. (CHN) 28 3-6 1-6 0-2
R64 WOZNIAK A. (CAN) SAFAROVA L. (CZE) 15 3-6 6-4 2-6 1-2
R128 VANDEWEGHE C. (USA) WILLIAMS S. (USA) 4 1-6 1-6 0-2
R128 MCHALE C. (USA) 21 BERTENS K. (NED) 4-6 6-4 3-6 1-2
R128 AMANMURAD. A. (UZB) MALEK T. (GER) Q 6-4 2-6 4-6 1-2
R128 WOZNIACKI C. (DEN) 8 BEGU I-C. (ROU) 2-6 2-6 0-2
R128 LUCIC M. (CRO) MARTINEZ S.M.J.(ESP) 3-6 5-7 0-2
R128 KIRILENKO M. (RUS) 14 SCHEEPERS C. (RSA) 6-2 6-1 2-0
R128 SZAVAY A. (HUN) ARN G. (HUN) 4-6 2-3 0-1
(WTA-D)
R64 DUSHEVINA V./TANASUG FORETZ G. S./LUCIC M. 6-4 6-1 2-0
R64 BENESOVA I./ZAHLAVOV 10 BERTENS K./RUS A. 6-3 6-3 2-0
R64 LEE-W. L./MOULTON-L. ALT WILLIAMS S./WILLIAMS V. WC 4-6 0-6 0-2
R64 GAJDOSOVA J./ROSOLSK GOVORTSOVA O./KUDRYATS 6-7 7-6 7-5 2-1
R64 LEPECHENKO V./ZHENG ERRANI S./VINCI R. 2 4-6 5-7 0-2
R64 KEYS M./PEGULA J. WC AMANMURAD. A./NICULESCU 6-2 6-2 2-0
R64 BARTHEL M./MALEK T. JANKOVIC J./JOVANOVSKI B. 2-6 6-1 6-4 2-1
R64 HLAVACKOVA A./HRADEC 3 CZINK M./SZAVAY A. 6-2 6-4 2-0
R64 SOLER-E. S./SUAREZ N MIN G./OUDIN M. WC 6-1 6-4 2-0
R64 CADANTU A./JOHANSSON FALCONI I./SANCHEZ M WC 2-6 3-6 0-2
R64 CIBULKOVA D./HANTUCH KOPS-J. R./SPEARS A. 9 6-4 1-6 2-6 1-2
R64 KING V./SHVEDOVA Y. 5 HERCOG P./KLEPAC A. 6-0 6-1 2-0
R64 BONDARENKO K./PIRONK JURAK D./MAROSI K. 2-6 6-3 4-6 1-2