US-open: Šarapova pobedila kišu i Bartoli za polufinale!

Meč između Marije Šarapove i Marion Bartoli počeo je jo juče, ali je pri rezultatu 4:0 za francuskinju prekinut zbog jake kiše. Nastavljen je danas posle 2 sata zakašnjenja. Na početku ovog nastavka, Šarapva je zaigrala bolje, agresivnije i vezala dva gema. Međutim, Bartoli je imala veliku zalihu i uz malo sreće dolazi do prvog seta, 6:3 posle 50 minuta igre.

U drugom setu Bartoli odmah pravi brejk, ali Šarapova uzvraća ribrejkom, a potom teniserke čuvaju servis sve do 4-3 za ruskinju, kada Maša pravi brejk i svojim servisom zavšava set sa 6:3 za 49 minuta.

U trećem setu su takođe viđena dva brejka u ranoj fazi seta, ali prava drama dolazi tek u završnici seta. Sjajni vineri, duge razmene, prelepi udarci, malo gršaka, asevi, ma set dosojan GS finala. Pri rezultatu 4-4 Šarapova pravi odlučujući brejk, a kasnije svojim servism završava bajku Marion Bartoli.

Mač je trajao 2 h i 36 minuta. U sledećoj rundi Šarapovu čeka prva teniserka sveta, Viktorija Azarenka.

Šarapova je imala 11 aseva i 10 duplih grešaka, a Bartoli 2 asa i 6 duplih. Treba reći da je Maša imala i 30 vinera više.