US Open: Krunićeva pobedila, Troicki poražen

Jedina naša predstavnica na ovogodišnjem US Openu Aleksandra Krunić ostvarila je pobedu na startu turnira, dok je Viktor Troicki doživeo poraz.

Aleksandra je savladala nekada desetu teniserku sveta, Timeu Baščinski iz Švajcarske u tri seta rezultatom 6-2, 3-6, 6-0. Švajcarkinja je na turniru nastupila uz takozvani “zaštićeni renking”, pošto je trenutno na tek 745. mestu na WTA listi.

Meč je bolje počela Timea pošto je prva došla do brejka u trećem gemu i povela 2-1. Nakon toga naša teniserka je osvojila pet gema u nizu i rešila set u svoju korist. Uvodna četiri gema drugog seta osvojila je Švajcarkinja, Krunićeva se vratila i smanjila na 3-4 ali je naredna dva gema osvojila Baščinski i tako stigla do izjednačenja.

U trećem setu viđena je potpuna dominacija Aleksandre koja protivnici nije prepustila nijedan gem. Njena naredna protivnica biće Belgijanka Kirsten Flipkens.

Viktor Troicki izgubio je maksimalnim rezultatom od domaćeg tenisera Tenisa Sandgrena. Rezultat je bio 6-3, 6-4, 6-2  u korist Amerikanca.