Pobeda Đokovića posle 4. seta

Novak Đoković plasirao se u drugo kolo US Opena pošto je u večernjem terminu, na stadionu “Artur Eš”, pobedio Jiržija Janovica 3-1 (6-3, 5-7, 6-2, 6-2).

Imao je Novak probleme u drugom setu, a on ga je koštao maksimalne pobede na početku US Opena protiv Poljaka.

Igra najboljeg tenisera sveta u ponedeljak uveče nije bila na najvišem nivo, barem ne u drugom setu, koji je pripao poljskom teniseru, na vrhuncu karijere 14, sada tek 247. na ATP listi.

Đoković je napravio mnogo grešaka, a evidentan je bio i bol u desnoj ruci, koji se posebno primećivao kod servisa.

Iako je Đoković u tom delu igre uspeo da anulira brejk Janovica, ovaj je odigrao odlično do kraja seta i stigao do izjednačenja.

U trećem i četvrtom setu Novak je igru podigao na znatno viši nivo i svaka neizvesnost je brzo nestala. Posle dva sata i 39 minuta prvi meč Đokovića posle Olimpijskih igara je bio završen.

Naredni rival srpskog tenisera biće Jirži Veseli iz Češke, koji ga je proletos iznenadio na startu Mastersa u Monte Karlu. Njemu je bilo potrebno skoro četiri sata da pobedi Indijca Saketa Minenija, nakon što je izgubio drugi i treći set – 3-2.