US Open: Đoković ubedljiv, Krunićeva i Lajović izgubili

U trećem kolu poslednjeg Grend slema u sezoni Srbija je imala tri predstavnika. Novak Đoković ostvario je plasman u osminu finala, dok su Aleksandra Krunić i Dušan Lajović poraženi.

Najbolji srpski teniser igrao je protiv 26. nosioca, Rišara Gaskea i dobio ga ubedljivo sa 3-0 u setovima.

Po sopstvenom priznanju, Novak je možda odigrao i svoj najbolji meč nakon osvajanja Vimbldona. Rezultat po setovima je bio 6-2, 6-3, 6-3. U prvom i trećem setu naš teniser je dva puta oduzeo servis protivniku, a u drugom je to učio jednom dok svoj servis nije izgubio tokom celog meča.

U borbi za četvrtfinale protivnik će mu biti Portugalac Žoao Souza, koji je iznenadio 17. nosioca Luku Puija iz Francuske i pobedio ga posle četiri odigrana seta rezultatom 7-6, 4-6, 7-6, 7-6.

Aleksandra Krunić je uspela da osvoji prvi set protiv prošlogodišnje finalistkinje Medison Kiz, ali ipak nije imala snage da reši meč u svoju korist.

Rezultat je bio 4-6, 6-1, 6-2 u korist domaće igračice koja je igrala sve bolje kako je meč odmicao. U osmini finala Kiz će igrati protiv Slovakinje Dominike Cibulkove.

Dušan Lajović je posle četiri seta poražen od 11. nosioca Džona Iznera rezultatom 6-7, 7-6, 3-6, 5-7.

U prva dva seta nije viđen nijedan brejk, pa su oba rešena nakon taj-brejka. Prvi je u svoju koristi rešio Amerikanac rezultatom 10-8, dok je Dušan izjednačio osvojivši naredni 8-6. U trećem i četvrtom setu Izner je po jednom oduzeo servis Lajoviću i tako obezbedio sebi plasman u naredno kolo. Njegov sledeći protivnik biće Kanađanin Miloš Raonić.