Us-open, dan 7: Poraz Kvitove i Iznera

Francuskinja Marion Bartoli napravila je iznenađenje pobedom nad Petrom Kvitovom sa 1:6, 6:2 i 6:0 za 95 minuta igre. Kvitova je odlično počela duel i za 30 minuta već je pisalo 6:1 u korist levoruke teniserke. A onda je krenulo sve nizbrdo, Kvitova počinje sve više da greši, a Bartoli da pogađa vinere. Francuskinja je lako dobila drugi set koji je trajao 41 minut i izjednačila u setovima. I kada se očekivala sjajna borba u 3. setu, to se nije desilo. Bartoli je za samo 33 minuta dobila treći set sa nulom prepustivši Kvitovoj svega sedam poena u tom setu.

Bartoli će u četvrtfinalu igrati sa Marijom Šarapovom koja je posle tri seta pobedila zemljakinju Nađu Petrovu sa 6:1, 4:6 i 6:4 za 2 sata i 20 minuta. Petrova je imala prednost u trećem setu od 2:0, ali to nije iskoristila, pa je Šarapova dobila 6 od narednih 8 gemova i prošla u prvo četvrtfinale još od 2006 kada je osvojila titulu. Šarapova ove godine nije izgubila nijedan meč igran u 3 seta.

Prvi reket sveta Viktorija Azarenka bez problema je došla do plasmana u četvrtfinale, pošto je slavila protiv Gruzijke Ane Tatišvili sa 6:2, 6:2. Beloruskinju sada čeka duel sa aktuelnom šampionkom poslednjeg Gren slema sezone Samantom Stosur, koja je pobedila Loru Robson sa 6:4, 6:4.

Kolšrajber je do plasmana među 16 najboljih u Njujorku došao trijumfom nad domaćim teniserom Džonom Iznerom sa 6:4, 3:6, 4:6, 6:3, 6:4, pošto su ostali na terenu do 2.30 ujutro po lokalnom vremenu. Njihov duel trajao je tri sata i 20 minuta, što nije čudno kada se pogleda da su odigrali pet setova, punih preokreta, ali je zanimljivo da je meč počeo posle 23 časa. Organizatori su zbog kiše, koja je tokom večeri prekinula akciju, odlučili da ne odlažu mečeve za naredni dan, pa su Kolšrajber i Izner ipak izašli na teren, a publika je ostala u velikom broju da ih bodri. Nemac će u osmini finala igrati protiv Janka Tipsarevića.

David Ferer je prepustio jedan set Lejtonu Hjuitu i pobedio sa 7:6, 4:6, 6:3 i 6:0.

Huan Martin del Potro je pobedio svog zemljaka Leonarda Majera u tri seta sa 6:3, 7:5, 7:6(9), kao i Švajcarac Stanislas Vavrinka pobedio Ukrajinca Aleksandra Dolgopolova, bilo je 6:4, 6:4, 6:2.

Francuz Rišar Gaske je posle dobijenog prvog seta u taj-brejku uspeo da slomi otpor jednog od miljenika domaće pubile Stiva Džonsona.  Endi Rodik je pobedio je pobedio Fabija Fonjinija iz  Italije sa 3:1, po setovima 7:5, 7:6, 4:6, 6:4.