Uršula kobna i po Bojanu

WTA turnir u Istanbulu završila je i Bojana Jovanovski i to porazom od Uršule Radvanjske. Poljakinja je nakon eliminacije Jelene Janković pobedila i drugu srpsku teniserku, veoma ubedljivo sa 6-3, 6-2. Bojanu očekuje veliki pad na WTA listi nakon ovog turnira, jer joj ispadaju bodovi iz Bakua. U borbi za polufinale Uršula Radvanjska će igrati sa Cvetanom Pironkovom ili Kurumi Narom.bojana jovanovskiDuel je počeo sigurnim servisima, a onda su tensierke u trećem i četvrtom gemu razmenile po brejk za nastavak izjednačenog rezultata 2-2. Nakon šestog gema Radvanjska je preuzela dominaciju na terenu, došla je do brejk šanse u sedmom delu prvog seta, iskoristila ju je, a potom je vezala još dva gema, jedan brejk, te je odličnim finišom postavila konačnih 6-3 u prvom delu igre.

Sjajnu igru sa kraja prvog seta Poljakinja je prenela i na početak sledećeg. Uspela je Uršula da veže pet gemova za redom, a pritom i spase četiri brejk lopte, naspram Bojane koja je dozvolila rivalki da joj oduzme servise u drugom i petom gemu, iz trećeg odnosno drugog pokušaja. U daljem toku seta naša igračica je pokušala da se vrati u meč, osvojila je dva gema za redom, ali kada je napravila brejk nije ga i potvrdila, te je teniserka iz Poljske postavila konačnih 6-2.