Umorna Ana predala u Vuhanu

Srpska teniserka Ana Ivanović  nije uspela da se plasira u drugo kolo WTA Vuhana. Srpkinja je predala meč prve runde Anastasiji Pavljučenkovoj pri vođstvu Ruskinje 7-5, 6-5. Ana je juče osvojila titulu u Tokiju pobedivši u finalu Karolinu Vožnjacki sa 2-0, tako da je vidno iscrpljena od turnira i puta igrala ovaj meč.

ana ivanovicMeč je počeo sjajno za Anu Ivanović. Srpkinja je uspela da napravi brejk u drugom gemu, a potom povede sa velikih 3-0. Međutim, Ruskinja je polako podizala nivo igre, za razliku od Ivanovićeve koja je evidentno bila umorna i u petom gemu Anastasija pravi brejk, a potom i dolazi do izjednačenja 3-3. U nastavku seta bolje se snašla Pavljučenkova i novim oduzetim servisom prvo došla do 6:5, a potom je uz dosta muke, iskoristivši petu brejk priliku, uspela da osvoji prvi set rezultatom 7-5.

Drugi set počeo je brejkom Ruskinje, ali je Ana uzvratila u drugom gemu i poravnala rezultat na 1-1. Brejkova nije bilo do sedmog gema kada je Pavljučenkova oduzela servis Srpkinji i stigla do 4-3, a potom i velikih 5-3. Ana je uspela da uzvrati u desetom gemu i stigne do izjednačenja. Srpkinja je ipak popustila u narednom gemu, pa je teniserka iz Rusije brejkom došla do 6-5 i trebalo je da servira za meč, kada je Ivanovićeva tada predala ovaj meč.

Izvor: Tenis.uživo, Nettenis